Σας ενημερώνουμε ότι το Διιδρυματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Διδακτική και Μεθοδολογία των Μαθηματικών» διοργανώνει :

Διαδικτυακό Θερινό Σχολείο που θα πραγματοποιηθεί από Δευτέρα 27 Ιουνίου 2022 έως Πέμπτη 30 Ιουνίου 2022.

Κάθε ενδιαφερόμενος πρέπει να δηλώσει 6 προτιμήσεις από τις προσφερόμενες ομάδες εργασίας και θα λάβει μέρος σε 4 από αυτές

Κάθε ομάδα εργασίας θα απαρτίζεται από 15 έως 20 συμμετέχοντες. Αν υπάρξει μεγάλος αριθμός αιτήσεων συμμετοχής σε κάποια ομάδα, προτεραιότητα θα δοθεί στους συμμετέχοντες που θα έχουν δηλώσει σε υψηλότερη θέση προτίμησης την συγκεκριμένη ομάδα.

Στο τέλος του Θερινού Σχολείου στους συμμετέχοντες θα δοθεί σχετική βεβαίωση, με την προϋπόθεση ότι θα έχουν συμμετάσχει πλήρως στις τέσσερις ομάδες εργασίας.

Πληροφορίες για τις ομάδες εργασίας και το περιεχόμενό τους μπορείτε να βρείτε στον σύνδεσμό που ακολουθεί

Ομάδες Εργασίες Θερινού Σχολείου

Η εγγραφή σας είναι δωρεάν

Όσοι  επιθυμούν να συμμετάσχουν θα πρέπει να συμπληρώσουν την αίτηση που θα βρουν στον ακόλουθό σύνδεσμό μέχρι την Κυριακή 12 Ιουνίου 2022.

Η διαδικασία των αιτήσεων ολοκληρώθηκε

Σημείωση: Οι θέσεις για τους προπτυχιακούς φοιτητές είναι περιορισμένες. Όσοι και όσες έχουν παρακολουθήσει μαθήματα Διδακτικής, Ιστορίας και Φιλοσοφίας των Μαθηματικών έχουν προτεραιότητα.

Για πληροφορίες: educsec@math.uoa.gr

Επιτροπή Θερινού Σχολείου